SON HABERLER

Yıkanabilir Maskeler Sağlıklı Mı?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona virüsü ortaya çıktıktan ve hızla yayılım gösterdikten sonra insanlar, farklı üretim araçlarıyla önlem alma çabasına girmişlerdir. Bu önlemlerden bir tanesi de yıkanabilir maskelerdir. Bu maskeler ile alakalı olarak; sağlıklı olup olmadıkları, nasıl kullanılması gerektiği gibi konularda bilgi sahibi olmak gerekir.

Yıkanabilir Maskeler Sağlıklı Mıdır?

Yıkanabilir maskeler, üretilen işletmeye ve üretim sırasındaki temas bakımına göre sağlıklı veya değil olarak nitelendirilebilir. Eğer merdiven altı olarak nitelendirilen yerlerde üretim gerçekleşirse sağlıksızdır. Bunun yanı sıra, eldiven ve maske kullanımına özen gösteren sağlıklı bireyler tarafından paketleme kontrol edilirse sağlıklıdır demek daha mümkündür.

Her türlü hijyen kurallarına dikkat edilerek üretimin gerçekleşmiş olması gerekir. Yıkanabilir maskelerin üretimi dışında, kullanılma aşaması da sağlıklı olup olmadığını belirler. Makine ile veya elde yıkama sonucu maskelerin gözenek yerlerinde açılma meydana gelir. Bu durum da yıkanabilir maskeleri sağlıksız kılar. Bu yüzden başka bir maskeye ek olarak kullanılması sağlıklıdır.

Yıkanabilir Maskelerin Sağlıklı Olması İçin Kullanım Şekli

Yıkanabilir maskeler ilk alındıklarında dahi dezenfekte edilmelidir. Uzun süreli kullanıma uygun olarak üretildikleri için farklı ellerden ve işlemlerden geçer. Bu durum da virüs geçirgenliği açısından risktir. Bu sebeple yıkanır ve kurutulur. Daha sonra yardımcı olarak kullanılacak tıbbi maskelere karar verilir. Bu tıbbi maske iç kısımda olacak şekilde ağız ve burun kapatılır. Daha sonra yıkanabilir maskeler takılır.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs'ün Borsalara Etkisi

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir