SON HABERLER

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Son zamanlarda tüm dünyaya yayılan Koronavirüs sebebiyle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü hariç tüm vatandaşlara ücretsiz olarak maske dağıtılacak. Açıklamalara göre Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığının ortak olarak başlattığı ücretsiz maskelerin satışı e-Devlet üzerinden yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde insanlara ücretsiz olarak bu maskelerin dağıtılacağı açıklandı. Ücretsiz maske için başvurular ilk olarak PTT’nin sitesi AVM’den başladı. Ancak sitenin çökmesi üzerine başvurular e-Devlet sistemine geçirildi. Alt yapısı sayesinde yoğunluk karşısında dayanaklı olan e-Devlet üzerinden ücretsiz maske siparişleri verilebilecek.

Ücretsiz Maskelerden Kaç Tane Alınabilir?

Başvururken belirtilen adreste yaşayan her bir birey için haftalık tam 5 adet maske alımı yapılabilecektir.

Ücretsiz Maskeler İçin Kargo Ödenecek mi?

Hayır. Maskeler için başvuru ve dağıtımda hiçbir ücret alınmayacak. Tıbbi maskelerin e-devlet üzerinden siparişi verildikten sonra PTT aracılığıyla evlere ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Başvuru Sitesi Değişti

PTT’nin AVM adlı sitesi, kısa süre içinde çok fazla kişinin girmesi sonucu çöktü ve hizmet veremeyecek duruma geldi. Bu nedenle bu siteye girildiği zaman çıkan yazıda siparişlerin artık e-Devlet üzerinden alınıp gönderileceği yazıyor.

E-Devlet Üzerinden Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvurular E-devlet kapısından kolayca yapılabilecek fakat sipariş ekranı henüz açılmadı ve başvurular başlamadı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ise siparişlerin en kısa süre içinde başlayacağı ve aynı şekilde devam edeceği söylendi.

Sipariş vermek için: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Korona Virüs Korunma Yolları

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir