SON HABERLER

Türkiye İlacı Buldu mu?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Çin’in Wuhan kentinde çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü her geçen gün etkisini artırıyor ve hızla yayılıyor. Son rakamlara göre dünyadaki Korona virüsü tespit edilen kişi sayısı 1 milyon 250 bini geçmiş durumda. Ülkeler ise umutla bilim adamlarından ve doktorlardan gelecek açıklamaları bekliyor. Bu kapsamda çalışma gerçekleştiren, ilaç ve aşı bulmak için çaba gösteren ülkeler bulunuyor. Bu ülkelerin başında; ABD, İsrail, İngiltere, Rusya, Almanya, Türkiye ve Fransa geliyor. Türk bilim adamları ve doktorlar hızla araştırmalarına devam ediyor.

Türkiye Korona Çalışmaları

Geçtiğimiz günlerde sağlık bakanı Korona virüsü ile mücadele için ek bütçe ayrıldığını söyledi. Ayrılan bu bütçe ile aşı çalışmaları yapılacağı ve ilaç için seri üretim planlandığı açıklandı. Şu an için Türkiye Korona virüsünün ilacını bulamadı ancak virüse etki eden ilaçları temin etti. Bu kapsamda Çin’den ve ABD’den birçok ilaç getirildi ve hastalara uygulanmaya başlandı.

Türkiye İlaç İçin Seri Üretime Başladı

Dün itibari ile bir Türk firmasının Korona virüsü için uygulanan ilaç için seri üretime geçildiği duyuruldu. Çin, Hindistan ve ABD’den ithal edilen bu ilaçlar artık Türkiye’de üretilecek ve dünyaya ihraç edilecek. Bundan sonra Türkiye hastalara Türkiye’de üretilen ilaçlardan verecek ve tedavi etmeye çalışacak. Buradan elde edilen para ile solunum cihazı ve başka ilaçların satın alımı sağlanacak. Böylelikle Türkiye hem en az şekilde ekonomik zarar görecek hem de ilaç ihtiyacını karşılayacak.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs Maddi Yardımlar

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Karantinada Nelere Uymalıyız?

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Covid-19, Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir