SON HABERLER

Toplu Taşımada Nelere Dikkat Etmeliyiz?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Günümüzün tüm düzen ve planını alt üst eden Corona Virüsü sebebiyle, her konumda yeterli tedbiri almak zorundayız. Dolayısıyla başta günlük olarak binilen toplu taşımalara çok daha fazla dikkat edilmelidir. Çünkü toplu taşıma araçlarında birlikte yan yana olacağımız insanları seçme gibi bir lüksümüz bulunmamaktadır. Haliyle kimlerin sağlıklı olup olmadığını bilemiyoruz. Bunun için dikkat edilmesi bazı noktalar bulunuyor.

Toplu Taşımada Artık Daha Dikkatliyiz

Yanımızda eğerki hapşıran veya öksüren birisi olması halinde, mutlaka yanından 1 metre kadar uzaklaşmaya çalışmalıyız. Eğer ki bu sorun bizde teşkil ediyorsa, öncelikli olarak kendimizi korumalıyız. Bu noktada maske takarak, havada ki virüs moleküllerini engellemiş oluyoruz. Yani hastalık anında mutlaka maskeleri takıyoruz.

Ardından hapşıran veya öksüren kişilere mümkünse mendil vermeyi ihmal etmeyin. Hatta sizlerde kendiniz taşıyın. Kullanım sonrasında mendili çöp kutusunu atmayı asla atlamamalıyız.

Öksürme ve hapşırma anlarında mutlaka dirsek içlerini kullanmalıyız. Ardından en kısa sürede ellerimizi yıkamalıyız. Toplu taşıma içinde temas halinde kesinlikle gitmemeliyiz. Eğer ki yanlışlıkla dahi temas halinde bulunduysak, ilk önceliğimiz ellerimizi dezenfekte etmek olmalıdır. Çünkü biliyoruz ki Corona virüsten korunmanın en etkili yolu, sık sık hijyen sağlamaktır.

Toplu Taşıma ve Hijyen!

Toplu taşımalarda mümkün oldukça etrafa da temastan kaçınılmalıdır. Kısa mesafe olan konumlara yürüme tercih edilmeyle birlikte, mümkün olmadıkça da evden çıkılmamalıdır.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs Olan Ünlüler, Sporcular ve Siyasetçiler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir