SON HABERLER

Siyah Maskeler İşe Yarıyor Mu?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Tüm dünyanın Covid-19, yani Yeni Tip Korona Virüsü ile mücadele ettiği şu dönemde, halk için cerrahi maske bulma şansı oldukça azaldı. Bu süreçte gelen yeni Cumhurbaşkanı Kararnameleri ve Karantina Dönemi ile ilgili açıklamalar ise maske kullanımını nispeten zorunlu hale getirdi.

Halkın bir arada bulunduğu toplu taşıma, market, pazar yeri gibi bölgelerde kullanılması zorunlu kılınan maskeler, aynı zamanda toplu olarak çalışılan iş yerleri için de yine zorunlu hale geldi. Maske bulmakta zorlanan halkın yardımına ise adeta tekstil firmaları ve ithalatçı firmalar koştu. Son günlerde oldukça yaygın hale gelen siyah maskeler işe yarıyor mu bilmek ister miydiniz?

Maske Neye Yarıyor?

2020 yılında tüm dünyayı karantinaya girmeye mecbur bırakan ve belki de süreç sonrası büyük bir ekonomik sorun yaşatacak olan Covid-19 için süreç içinde en önemli korunma yöntemi hastalığa yakalanmamak. Oldukça tehlikeli bir zatürre biçimi halinde yaşanan hastalıktan korunmak için hijyen kurallarını göz ardı etmemek, toplu ve kalabalık ortamlardan uzak kalmak, insan içerisinde ise maske kullanarak solunum yollarınızı virüsten korumak oldukça önemli. Bunu sağlayan şey ise maske.

Siyah Maske Koruyor Mu?

Siyah maske, bir tekstil ürünü olan ve anti bakteriyel olan nano kumaştan üretiliyor. Nano kumaşın anti bakteriyel olması ve hava boşluklarının çok küçük olması bireyleri virüsten koruyabilir. Konuşma ve nefes alışverişi esnasında hava baloncukları ile yayılan virüs için siyah maskenin koruyucu olduğu söylenebilir. Eğer cerrahi maskeniz yoksa ve siyah maskeniz varsa bu maskeyi kullanmaktan korkmayın.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Favirapir Türkiye'de Var Mı?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Karantinada Nelere Uymalıyız?

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Covid-19, Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir