SON HABERLER

Koronavirüs Yeni Belirtileri

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Koronavirüs Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı kasıp kavuran ve ölüm oranı çok yüksek olan bir hastalıktır. Bu hastalık Türkiye’de de görülerek milyonlarca insanın eve kapanmasına sebep oldu. 20 yaş altı ve 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağının olması Türkiye’de önlemlerin daha sıkı alındığının da bir göstergesidir. Koronavirüs’ün birçok belirtisi bulunuyor ve bu yazıda ilk olarak ortaya çıktığından bu yana değişkenlik gösteren belirtileri açıklanacaktır.

Hangi Yeni Belirtiler Ortaya Çıktı?

Koronavirüs hastalığından mustarip olanların ilk şikayeti uzun süre düşmeyen ateştir. Bu klasik belirti hemen hemen tüm hastalarda görülüyor. Bunun yanında, öksürük de kısa sürede kesilmeyen ve gün içerisinde krizler şeklinde ortaya çıkıyor.

Bu hastalığa yakalanan kişiler röportajlarında öksürüğün daha öncesinde görülmemiş düzeyde olduğunu ve boğazda sanki bir yumru varmış gibi hissedildiğini belirtmişlerdir. Buna ilave olarak yeni bir belirti olarak koku ve tat alma duygusunun geçici olarak kaybolmasıdır.

Çinli bilim adamları bu duyu kayıplarının hastalığın yeni bir belirtisi olarak gözlendiğini açıklamışlardır. Bu şekilde, yüksek ateş ve/veya öksürüğün yanı sıra tat alma veya koku duyularının kaybolması gözleniyorsa hasta mutlaka maskesini takarak hastaneye gitmeli ve test yaptırmalıdır.

Bu sayede kısa süre içerisinde karantina altına alınarak hastalığı başkalarına da bulaştırmayacak ve yayılması konusunda diğer insanların özellikle de yaşlı insanların hayatlarını tehlikeye atmayacaktır.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüsü Tedavisi

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Karantinada Nelere Uymalıyız?

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Covid-19, Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir