SON HABERLER

Koronavirüs Vaka Haritası

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Koronavirüs Vaka Haritası

Koronavirüs vakası gittikçe büyüyor. En son Avrupa’nın tamamına yayılan koronavirüsü artık bir virüs değil de pandemi olarak ilan edildi. Pandemi küresel bir salgın olarak tanımlanıyor. Ne yazık ki insanlarda ilk defa görülen bu virüs konusunda henüz çok şey bilinmiyor. Coronavirüs henüz belirli bir tedaviye de sahip değil. 

Hastalanan kişilerdeki en önemli belirtiler yüksek ateş ve de nefes darlığı. Ancak ateş derecesi de kişiden kişiye değişiyor. Belirtiler herkeste farklı ölçülerde seyrettiği için hastaneye yatırılan hastalara nefes almayı kolaylaştıracak tıbbi yöntemler dışında bir şey uygulanmıyor. Bu yazıda coronavirüsü konusunda bazı bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle bu virüsün dünyada yayılma durumu konusundaki bilgileri sizin için toparladık.

Korona Virüsü Yayılması

Dünya genelinde yaklaşık olarak 190.000 kişinin korona virüsü ile enfekte olduğu biliniyor. Ancak bu sayı hızla artıyor. Hayatını kaybeden kişi sayısının ise 8 bine yaklaştığı bildirildi. İyileşen kişi sayısı da yaklaşık olarak 80 bini geçmiş durumda. 

Corona virüsü bilindiği gibi ilk kez Çin’de görüldü ve büyük bir can kaybına yol açtı. Ancak şuan virüsü büyük oranda kontrol altına almış olan tek ülke de Çin. Son iki günde Çin’de herhangi bir yeni vaka belirtilmedi. Bu virüsün bir diğer ismi ncov-19. Çünkü aslında koronovirüs geniş bir virüs ailesinin ismi. Daha önce de insanlarda görülen bu virüs sürekli mutasyona uğramış. Şu an dünyayı tehdit eden haline de kovid-19 deniliyor. Covid-19 henüz yayılması durdurulamayan bir virüs. 

Çin’den sonra en çok yayıldığı ülke İtalya olmaktadır. Ciddi bir felaket yaşayan İtalya’da ölü sayısı ne yazık ki 3000’lere dayandı. Avrupa’da ciddi bir tehlike haline geldiği diğer ülkeler ise İspanya, Almanya ve Fransa. En son Karadağ’da da görülmesiyle birlikte bütün Avrupa kıtasında virüsten etkilenmeyen tek bir ülke bile kalmadı.

Diğer Kıtalar

Coronovirüs bütün dünyaya ve kıtalara da yayıldı. Hiç bir önlem almayarak herkesin virüse karşı bağışıklık kazanmasını bekleyen İngiltere’de ölü sayısı yüze dayandı. İngiltere de artık alarma geçti. ABD’de ölü sayısı 100’ü geçmiş durumda ve orada da acil durum ilan edildi. 

Güney Kore’de de yayılan virüs burada da 100’ün üzerinde can aldı. Virüsten en çok etkilenen Ortadoğu ülkelerinden birisi de İran. Bu ülkede de ölü sayısı 100 civarında ve tehlike henüz kontrol altına alınamadı. 

Ülkemizde ise 100’e yakın enfekte olmuş kişi olduğu belirtildi. Ne yazık ki virüs kaynaklı bir ölüm de oldu. Hem Türkiye’deki hem de tüm dünyadaki herkesin karantina ve sokağa çıkmama kurallarına uyması gerekiyor. Çünkü halen ciddi bir tehlike altındayız.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir