SON HABERLER

Koronavirüs Ölenler Yaş Ortalaması

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Ülkemizde ve dünyada Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin ortak özellikleri dikkat çekiyor. Vaka sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde, hayatını kaybedenlerin sayısı da artıyor. Ölenlerin tamamı yaşlı ve direnci zayıf kişiler olurken, ilk saptamalara göre ülkemizde koronavirüsten ölenleri yaş ortalaması 78,5 olarak açıklandı.

Yaşlılarımızı Koruyalım

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ve sıkı bir şekilde uygulanan tedbirler #EvdeKal sloganıyla destekleniyor. Okulların kapatılma kararının ardında çocukların hastalığa karşı gösterdiği direnç değil yaşlılarımızın korunmasının olduğu her fırsatta dile getiriliyor.

Bu virüsten etkilenenlerin ortak özellikleri; yaşları ve kronik rahatsızlıkları olarak açıklanabilir. Tüm dünyada yapılan araştırmalara bakıldığı zaman virüsü kapanların %80’inin süreci hafif atlattığı söylenebilir. 80 yaş ve üzerindeki hastalarda ise ölüm riski yükseliyor.

Koronavirüsle Mücadeleye Devam!

Virüse yakalananlar arasında farklı bir kronik hastalığı olanlar için süreç çok daha tehlikeli ilerliyor. En riskli gruplar arasında; diyabetliler, hipertansiyonu olanlar, kalp hastaları ve solunum yolu problemleri olanlar sayılabilir.

Yakından takibe alınan 1.869 ölümlü vakanın;

  • %19’u 0-59 yaş aralığında olurken
  • %30.2’si 60-69 yaş sınırında
  • %30.5’i 70-79 yaş aralığında ve
  • %20.3’ü 80 yaş ve üzeri olarak açıklanmış.

Yine yapılan araştırmalar erkeklerin bu virüse yakalanma ihtimalinin kadınlara oranla 1,5 kata daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Hastaların %5’i hiçbir semptom göstermezken en yaygın belirtiler arasında; ateş, kuru öksürük ve solunum güçlüğü sayılabilir.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Korona Virüsü Nedir?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir