SON HABERLER

Koronavirüs Maddi Yardımlar

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Bütün dünyayı saran ve insanları etkisi altına alan korona virüs salgını var. İnsanlar işlerinden iş yerlerinden kazanç sağladıkları diğer kurum ve kuruluşlardan uzak kalma durumundalar.

Malum korona virüs salgının aşısı henüz bulunamadığı için şu an en büyük yapılabilecek tekbir sosyal ortamlara kalabalık ortamlara girmeden yaşamımızı devam ettirmek olacaktır. Bu yüzden sabit geliri olmayan kişilerim evlerinde yaşamlarını devam ettirmeleri maddi açıdan zor olacaktır. Türkiye’de bu konu hakkında milli dayanışma kampanyası başlatılmıştır.

Kampanyanın amacı yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler ve alınan tedbirler karşısında mağduriyet yaşayan ailelere destek vermektir. Bu doğrultuda koronavirüs maddi yardımlar ailelere destek olabilme amacını taşıyan devlet tarafından çıkarılan yardım paketleridir.

Maddi Durumu Olmayan kişilere Yardım

Korona virüs salgınının gün geçtikçe artan vaka sayısının ve bundan etkilenen kişi ve ekiplerin sayısındaki artışın belli bir seviyeye ulaşmıştır. Oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları tedbir amaçlı durdurabilmek için devletin yapmış olduğu yardımlar kişilere ulaştırılmak için yeni paketler sunulmuştur.

Bu paketleri almaya haiz olan muhtaç ailelerin sosyal yardımlaşma vakıflarından başvuru yapılmak suretiyle yardımlarını alabilirler. Bu yardımları alabilmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının açıklamış olduğu kriterlere uymak gereklidir. Bu kişilerin sosyal yardımlaşma vakıflarına yaptığı başvurular değerlendirme sonucu hesaplarına yardımlar ulaştırılacaktır

Yardımları alabilmek için bu koşullara uyan engelli aylığı yaşlı aylığı ve diğer sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin başvuru yapmaları yeterlidir.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs'ün Borsalara Etkisi

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir