SON HABERLER

Koronavirüs Hangi İllerde Var?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Koronavirüs hangi illerde var sorusu bugünlerde herkesin kafasını karıştırıyor. Ne yazık ki bu sorunun yanıtı artık bütün illerde yayılmış olduğudur. Yani koronavirüs vakasına ülkemizin hemen her ilinde rastlanabilir. Çünkü son bir kaç hafta ya da on gündür yurt dışından gelen herkes karantinaya alınsa da dünya genelinde virüsün etkilerinin geç fark edilmesi bizim ülkemizde de geçerli bir sorun. Umreden ilk dönenler ve Ocak ayı içerisinde yurt dışında gelenlerin virüsü yaymış olma ihtimali devam ediyor. Bakanlıktan yapılan açıklamalara göre bazı illerimiz daha büyük bir risk altında olsa da hemen her ilimizde hastalığın görülme riski var.

Hangi İllerimiz Daha Riskli?

Koronavirüsünün mültecilerin yoğun geçiş yapmak zorunda kaldığı bir zamanda ortaya çıkması ülkemiz için de ciddi sorunlar ortaya çıkardı. Mesela Türkiye Ocak sonundan itibaren İran’dan gelenlere sınırlarını kapatsa da bu ülkeden gelen mültecilerin hepsini kontrol altında tutamadı. Savaş koşulları ve Ortadoğu’daki karışıklık bu kontrolü zorluyor. Bu yüzden riskli illerimizden birisi Van’dır.. Van dışında kalabalık olmaları ve yurt dışından gelen ziyaretçilere daha açık olmaları nedeniyle riskli olan diğer illerimiz ise İstanbul, Ankara, İzmir ve de Antalya.

Her İlde Kurallara Uyulması Zorunlu

Bakanlık ve belediyelerden yapılan açıklamalara vatandaşların uyum sağlaması salgının durmasına katkıda bulunabilecek en etkili yol. Bu yüzden herkesin evinde kalması ve de teması azaltması gerekiyor. Ne kadar az temas yaşarsak virüsü durdurmada o kadar etkili olur.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüsüne Karşı Önlemler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir