SON HABERLER

Koronavirüs – Fahri Koca Açıklamaları [Güncel]

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Koronavirüs – Fahri Koca Açıklamaları

Sağlık Bakanı Dr. Fahri Koca tarafından yapılan açıklamalar ile konu ile alakalı bilgi almaya başlayan ülkemizde her gün yeni olaylar ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor. Koronavirüs ile alakalı olarak dünya üzerinde 144 ülke savaş vermek zorunda kalırken Türkiye en başından önlemleri alan ve dikkatli olan ülkeler arasında yer alıyor. 

Duyarlı ve sürekli bir şekilde açıklamalar yapan Koca bu durumun sakin bir şekilde atlatılması için bilgi güncellemelerine önem vererek hareket ediyor. Koronavirüsü vakalarının görülmeye başladığı tarihten beri her gün güncellemelerin yapılmasına dikkat ediliyor. Son durum ile alakalı olduğu kadar yanlış bilgilendirmeler ile de alakalı anlık olarak coronavirüs açıklamaları geliyor.

Dün Gece Yaşananlar

Dün gece de birkaç gündür standart hale geldiği gibi Koca tarafından coronavirüsü hakkında açıklamalar geldi. Yapılan açıklama ile birlikte halkın duyarlı ve sağduyulu olması gerektiğinin bir kez daha altı çizildi. Bakan en kötü haber olan korona virüsü kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bilgisini de tüm halk ile paylaştı. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden ilk hastanın 89 yaşında ve erkek olduğunu da söyledi. Ek olarak virüsü Çin teması olan bir hastasından aldığının da açıklaması yapıldı.

Vaka Sayısı

Bir başka güncel açıklama ise vaka sayısı ile alakalı oldu. Ncov-19 kısa adı ile anılan hastalığa dair vaka sayısının 98’e ulaştığı da resmiyet kazandı. Koronovirüs yayılımını engellemek adına da evlerde kalınması ve mecbur olmadıkça sokağa çıkılmaması konusunda uyarılar artmaya devam ediyor. Bakan ek olarak önlemlere uyulduğunda virüsten kurtulanların da sayısının oldukça fazla olduğunu duyurdu.

Son Bilgiler Nelerdir?

Dün yapılan son açıklamalar ile birlikte coronovirüs ile alakalı olarak:

    • Vaka sayısının 10.827, iyileşen sayısının 162, ölü sayısının 168 olduğu,
    • Yayılma hızının arttığı,

 

  • Avrupa temaslı kişilerden dolayı yayılımın olduğu ortaya çıktı. 

 

EN GÜNCEL AÇIKLAMA: (SÜREKLİ GÜNCELLENECEKTİR) – 23 MART AÇIKLAMASIDIR –


 

 

 

Covid-19 ile alakalı dünya üzerinde daha fazla ölüm ve yayılım yaşanırken aynı zamanda aşı çalışmaları da yapılıyor.

Aşı Ne Durumda?

Bilinen adıyla Kovid-19 için birkaç ülkede aşı geliştirildiği duyuldu. Ama uygulanır hale gelmesi için en az 2 ay beklenmesi gerektiği de belirtiliyor.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Coronovirüs ve Toplu Taşıma (Riskler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir