SON HABERLER

Koronavirüs Dolayısıyla Kapanan Yerler 

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Koronavirüs Dolayısıyla Kapanan Yerler 

Ülke olarak, koronavirüs için birçok önlem alınmıştır. Bu önlemler farklı ortamlara ve farklı durumlara göre değişiklik gösteriyor olmakla birlikte, bir önlem de bazı yerlerin kapatılmasıdır. Bu konu ile alakalı olarak, koronavirüsü dolayısıyla kapatılan eğitim kurumları, bu virüs dolayısıyla kapanan eğlence mekanları, kapanan işletmeler, kapatılması planlanan işletmeler gibi konular merak edilir.

Korona Virüsü Dolayısıyla Kapanan Eğitim Kurumları

Hızlı yayılım gösteren coronavirüs önlemleri kapsamında, eğitim kurumları belirli sürelerle tatil edilmiştir. Bu süre, ilköğretim, orta öğretim, lise gibi kurumlara farklı olmakla birlikte, üniversiteler için de farklılık gösterir.

Korona Virüs Dolayısıyla Kapanan Eğlence Mekanları Nelerdir?

Toplu alanlarda daha çok risk oluşturan coronavirüsü için alınan önlemlerden bir tanesi de eğlence mekanlarının kapatılmasıdır. Toplu eğlenme alanları olan lunaparklar, sinema salonları, bar gibi eğlence mekanları, eğlence salonları, zaruri ihtiyaçları karşılamadığı için çok büyük önem taşımamakla birlikte, korona virüsü bulaşım ve yayılımı açısından risk taşıdığı için kapatılmıştır.

Korona Virüsü Dolayısıyla Kapatılan İşletmeler Nelerdir?

Yayılma hızı yüksek olan corona virüsü açısından birçok önlem alınmıştır. Bu önlemler kapsamında da zaruri olmayan işletmeler kapatılmıştır. 

Kapatılan işletmeler başlıca şu şekilde ifade edilebilir;

  • Toplu eğlence mekanları (sinema salonları, kahvehaneler, eğlence merkezleri gibi), kovid-19 riski bakımından kapatılmıştır.
  • Okullara yakın yerlerde hizmet veren kırtasiyeler, covid-19 nedeniyle okulların da tatil olması ve alınması gereken önlemler nedeni ile bireysel rıza gösterilerek kapanmıştır.
  • Zaruri ihtiyaçlara hitap etmeyen (hediyelik eşya dükkanı örnek olarak verilebilir) işletmeler yine bireysel rıza sonucunda kapanmıştır.

Başlıca bu şekilde belirtilen işletmeler, ncov-19 riski nedeniyle kapanmıştır. Bunların yanı sıra, bazı işletmelerin de bu önlemler doğrultusunda kapatılması öngörülür (geçici sürelerle kapatılma).

Kapanan yerlerin isimleri:

  • Okullar
  • Üniversiteler
  • Eğlence merkezleri
  • Sinema salonları
  • Spor salonları
  • Camiler (toplu ibadetlere kapatıldı)

Başlıca bu şekilde olmak üzere, farklı durumlara ve ortamlara göre yerler kapatılmıştır.

Korona Virüsü Dolayısıyla Kapatılması Planlanan İşletmeler Nelerdir?

Bulaşıcılık açısından hızla önlem alınan koronovirüs kapsamında birçok işletme kapatılmıştır. Bununla birlikte yine coronovirüs açısından, insan sağlığına tehdit oluşturabilecek her türlü durumun en aza indirilmesi sebebi ile zaruri ihtiyaçlara hitap etmeyen her türlü işletmenin kapatılması öngörülür. Yanlış atılacak adımlar, hasta olan bireylerin toplum içerisinde daha çok bulaşım ve yayılmaya neden olabilmesi gibi durumlar, toplum sağlığı açısından önemli bir risk olduğu için bu konulara özellikle dikkat edilir.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüsün Tedavisi Var Mı?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir