SON HABERLER

Korona Virüsü Türkiye’de Var Mı?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Dünya’da ilk olarak Çin topraklarında gözlemlenen Korona Virüsü birdenbire tüm ülkelerin gündemine girerek, tüm dünyanın korkulu rüyası haline geldi. Dünya sağlık örgütü, ülkeler bu hastalığa karşı tedbir aramaya, ülkelerinde yayılmasının önüne geçmeye çalıştı. Hastalık kısa bir süre içinde etkisini göstererek, bağışıklık sistemi zayıf olan insanların ölümüne dahi yol açabiliyor. Yüksek ateşle birlikte birçok insanın korkulu rüyası oluyor. Peki, korona virüsü Türkiye’de var mı? Şu an için ülkemizde büyük bir tehlike durumu olmasa da son çıkan haberlerle birlikte belirsiz bir korku yaşanıyor. Aynı zamanda sosyal medya üzerinde dönen birçok yalan haber mevcut, kişilerin haber teyidine bu gibi durumlarda özen göstermesi gerekiyor.

Korona Virüsü Türkiye’de Yayılır Mı?

 

Koronavirüs şimdiden birçok insanın korkulu rüyası haline geldi. Peki, Corona virüsü Türkiye’de yayılır mı? Türkiye Sağlık Bakanlığı bu konudaki önlemlerini şimdiden almaya başladı. Yapılan en son açıklamayla birlikte Türkiye- Çin Wuhan arası uçak seferleri tamamen iptal edildi. Özellikle Çin’de bu adımda oldukça yapıcı adımlar atıyor.  Hastalığın çıkış noktası olan Wuhan kentini, Çin karantina altına aldı. Şehre giriş ve çıkışlar tamamen yasak; hava limanları termal kameralar ile taranıyor. Türkiye’de herhangi bir yayılım durumunun önüne geçmek adına uzmanlar kusursuz bir şekilde çalışıyor. Şu an için herhangi bir karantina durumu olmasa da gözlemlenmesi halinde yayılımasının önüne geçileceğine inanıyoruz.

Korona Virüsüne Türkiye’de Yakalanan Var Mı?

 

Kişiler tarafından en çok merak edilen soruların başında Korona virüsüne Türkiye’de yakalanan var mı? Sorusu da geliyor lakin korkmayı gerektirecek bir durum yok. Şüpheli hastalar şu an için karantina altına alınmış olsa da herhangi bir şekilde iyi ya da kötü bir sonuç çıkmadı. Kısaca bu hastalığın Türkiye’de yayılma ihtimali şu an için gözükmüyor lakin belirleyici bir etken olarak bunu baz alamayız. Neler olup biteceğini kimse bilemez. Gerekli tedbirleri almak hastanın yayılımını önleyecektir. Şimdi sizler gerekli önlemleri alın, her şeyin önüne geçmek için harekete geçin. Umarız korkulan olmaz ve ülkemizde yayılma gerçekleşmez.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüsü Ne Durumda?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir