SON HABERLER

Korona Virüsü Nedir?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Dünyadaki tüm dinamikler değişiyor. Virüsler, hastalıklar artık çok daha fazla tehlikeli. Son zamanların en korkunç salgını olan peki, Korona virüsü nedir? İlk olarak Çin’de görülen bu korkunç hastalığa dair tüm detayları siz değerli ziyaretçilerimize sunmak adına eşsiz bir rehber hazırladık. Koranavirüs Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı, şu an güncel duruma bakıldığında ise bu şehir karantina altına alındı. Virüse dair araştırmalar devam ediyor. Genellikle insanlar da üç farklı şekilde gözlemlenebiliyor. Hafif, orta şiddetli, şiddetli olarak kendini gösterebiliyor. Alfa, beta ve gama olarak alt gruplara dair tıp bilimi yeterli kalsa da delta corana ve yeni çıkan SARS-CoV’a karşı yerli kadar bilgi elimizde yok.

Corona Virüsü Ne Zaman Tespit Edildi?

 

Corona virüsü ne zaman tespit edildi? Sorusunu sormak oldukça mantıklı olacaktır çünkü bu hastalığın geçmişini bilmek, geleceğe yön verecektir. Bu virüs ilk olarak 1960 yıllında ortaya çıktı ve tıp biliminde bu yayılıma insan corona adı verildi. Ortaya çıktığı ilk tarihten bu yana Güney Kore, Katar, Çin, Suudi Arabistan ve Ürdün gibi pek çok ülke de görüldü fakat şu an ortaya çıkan Koranavirüs çok daha fazla tehlikeli. Kısa bir zaman içinde birçok insanın canını alan ve dünya çapında sağlık krizine neden olan bu virüsün belirtilerine dilerseniz geçelim. Bu sayede belirtilerini gördüğünüz an uzman bir doktordan en hızlı şekilde yardım alabilirsiniz.

Corona Virüs Belirtileri

 

Corona virüs belirtileri ilk olarak üst solonum yolu enfeksiyonlarına benzer bir belirti gösteriyor. Daha sonra bağışıklık sisteminin yetersiz gelmesiyle, ölümcül bir yolculuk başlıyor. Korkmanız gereken belirtiler ise şu şekildedir:

  • Yoğun Boğaz Ağrısı
  • Bitmeyen Kuru Öksürük
  • Yoğun Burun Akıntısı
  • Yoğun Ateş

Şeklinde kendini gösterebilir. Zaman içinde bağışıklık sistemini alt ederek zatürre, kalp, akciğer ve damar tıkanıklığı hastalıklarına sebep olabilir. Bu yüzden özellikle şu an için bu gibi durumlar ile baş başa kaldıysanız ve bu hastalıktan şüpheleniyorsanız, uzman bir doktordan yardım almakta fayda var. Hayvanlarda görülen Korona Virüs genellikle insanlara bulaşmaz.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Kovid-19 Enfekte Olduğumu Nasıl Anlarım?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir