SON HABERLER

Korona Virüsü Nasıl Bulaşır?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Dünyada birçok ülkeyi alarma geçiren Korona Virüsü nasıl bulaşır? Hiç merak ettiniz mi, siz değerli takipçilerimiz için detaylı bir rehber hazırladık. Ölümcül sonuçlar doğurabilecek bu virüsü tehlikeli yapan bulaşma şeklidir. Hava, temas yoluyla insana bulaştığı, kısa bir süre içinde insanı etkisi altına aldığı için birçok ülke sınırlarını Çin’e karşı kapatmaya başlamıştır. Bulaşma anlamında en tehlikeli noktalar ise toplulukların bir arada yer aldığı; otobüs, alışveriş merkezleri gibi yerledir. Hayvandan insana geçtiği ise gözlemlenmemiştir. Hastalık ilk olarak sinüs yolları üzerine yerleşiyor daha sonra tüm vücutta yavaş yavaş yayılıyor. Bu açıdan Sars virüsü ile birçok benzerlik gösteriyor. Vücutta ilk olarak virüs bulaştığında yüksek ateş oldukça sık bir şekilde görülüyor.

Korona Virüsü Bulaşma Süreci

Corona günümüzde yeni çıkan bir virüs çeşitti değil. İlk olarak 1960 yıllarında kendini göstermesine rağmen; böylesine tehlikeli bir hal almamıştı. Alt türlere ayrıldı ve bu zaman diliminden itibaren tıp bilimi bu hastalık hakkında oldukça detaylı bilgi topladı. Şu an dünyadaki tehlikeye dair ise çok az şey biliyoruz çünkü bu yeni bir formasyon. Koronavirüs yayılmasını önlemek adına Çin’in Wuhan kendini karantina altına aldı. Üstelik bu alt tür diğer Korona virüs türlerine karşı çok daha tehlikeli, uzmanlar araştırmaya devam ediyor. Çok kısa bir süre içinde birçok insan kurtulma şansı bulacaktır. Umarız yayılmasının önüne geçecektir.

 

Korona Virüs Yolculuğu

Korona Virüs büyük bir değişim, yeni bir soluk ve birçok insan üzerinde korku yarattı. Bu hastalık hafif burun tıkanıklığı, öksürme ve ateş şeklinde kişi de kendini gösteriyor. Bu yüzden genel olarak kişiler Korona virüsüne yakalandığı hakkında bilgi edinemiyor, fark edemiyor. Daha sonra virüs hızlı bir şekilde vücutta ilerlemeye başlıyor ve solunum yolu enfeksiyonları, kalp, damar ve akciğer hastalıklarına sebep olabiliyor. Hızlı bir şekilde ilerleyerek ölüme kadar gidebiliyor. Ölümlere sebep olan, dünyadaki birçok ülkeyi alarm durumuna geçiren bu virüs hakkında şu an için herhangi bir korunma, tedavi yöntemi bulunmuyor. Olabildiğince toplu alanlardan uzak durmaya özen gösterebilirsiniz.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüs Korunma Sağlık Bakanlığı

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir