SON HABERLER

Korona Virüsü Hangi Ülkelerde Var?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Dünya büyük bir teyakkuz halinde. Ülkeler vatandaşlarını korumak adına hava limanlarında ve birçok sağlık kurulunda yoğun önlemler almış durumda. Peki, korona virüsü hangi ülkelerde var? Bu konu hakkında daha detaylı bir araştırma yaptık. Bu hastalığın ilk olarak çıktığı ülke Çin’in Wuhan bölgesi elbette hastalık bu ülke ve şehir ile sınırlı kalmadı. Dünya’nın gözü artık bu hastalığa çevrildi fakat tarih sayfasında geriye gittiğimizde. Bu virüsün ilk evrelerine Çin başta olmak üzere Suudi Arabistan, Güney Kore, Katar ve Ürdün gibi ülkelerde rastlandığını görüyoruz. Şu an ki yayılım durumu ise bilinmezlik taşıyor. Kimi ülkeler hastalığın yayılma durumunu, hasta sayısını gizliyor. Türkiye’de durum şu an için büyük bir tehlike oluşturmasa da; Corona virüsüne karşın ülke olarak tedbirlerimizi almaya en hızlı şekilde başladık.

Korona Virüsü Hangi Ülkelere Yayılır?

Oluşabilecek olası tüm tehlikelerin önüne geçmek adına dünya ülkeleri, Dünya Sağlık Kuruluşu tedbirlerini artırdı. Elbette kişiler Korona virüsü hangi ülkelere yayılır? Gibi konularda oldukça merak sahibi. Koronavirüs yayılım bakımından Asya ülkelerini yoğunlukla birincil tehlike grubuna dahil olarak gösterse de Avrupa, Amerika da büyük bir tehlikeye karşı karşıya gibi duruyor. Özellikle Çin’den fazlasıyla turist ağırlayan şehirler, Çin ile sürekli olarak etkileşim halinde olan ülkeler en yoğun risk grubunda. Tüm bunların önüne geçilmese zaman içinde daha fazla insanlık aynı tehlike ile başbaşa kalabilir.

Korona Virüsüne Karşı Alınan Önlemler Neler?

Virüs tüm ülkeleri, vatandaşları tehdit ediyor. Virüs hakkında edinilen bilgiler ise oldukça az; Peki, Corona virüsüne karşı alınan önemler neler? Çin önlem olarak bir şehri karantina altına aldı. Wuhan kentine tüm giriş ve çıkışlar tamamen yasaklandı. Dünya genelinde bu tanının konduğu hastaneler, hastanenin ilgili bölüm ve çalışanları da yine karantina altında. Hava limanları oldukça yoğun bir şekilde kontrol ediyor; termal kameralar ile insanların hastalık taşıyıp, taşımadığı gözlemleniyor ve olası bir dünya salgının önüne geçmeye çalışıyorlar. Gelişmeler hakkında en detaylı bilgilere ulaşmak ve en güncel bilgileri almak için bizi takip edin.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Korona Virüsü'nün Tedavisi Var mı?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir