SON HABERLER

Karantina Yasakları – Cumhurbaşkanı Açıklamaları

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Ülkemizde ve dünyada giderek yayılan Koronavirüse karşı tedbir paketleri uygulanıyor. Bilim Kurulunun tavsiyelerini dikkate alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yasakları halka duyurdu

Karantina Yasaklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından alınan ilk tedbir okulların kapatılması oldu. Bu şekilde çocuk ve gençlerin hareketliliği azalırken taşıyıcı olma ihtimalleri de engellendi. Ülke genelinde halkın sokağa çıkmaması için bireysel karantina uygulanması gerektiği sık sık tekrarlansa da özellikle büyükşehirlerdeki hareketlilik istenen şekilde kısıtlanmadı.

65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilirken, üniversite öğrencilerinin kaldıkları yurtlarda karantina merkezi olarak kullanıldı. Virüsün yayılma hızının artmasıyla birlikte karantina yasakları – Cumhurbaşkanı açıklamaları ile uygulanmaya başladı. 30 büyük şehire ek olarak Zonguldak iline giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Yeni Tip Koronavirüs Tedbirleri

Toplu taşıma ve sosyal ortamlarda maske kullanılması zorunlu hale getirilirken, 65 yaş için koyulan sokağa çıkma yasağı 20 yaşın altını kapsayacak şekilde genişletildi. İlk olarak şehirlerarası toplu taşıma izne bağlanırken son yasakların ardından özel araçla şehir değiştirmek de İçişleri Bakanlığı iznine tabi tutuldu.

İlk etapta 15 gün olarak belirlenen büyükşehirlere giriş çıkış yasağının uygun bulunması ve gerekli görülmesi halinde uzatılabileceğinin altı çizildi. Vatandaşlardan beklenti sadece çalışma ve temel ihtiyaç malzemelerini temini için sokağa çıkılması bunun dışında evden çıkılmaması yönünde.

Semt pazarlarında sosyal mesafenin korunması zabıtalar tarafından sağlanırken, belediyeler toplu taşıma hizmet sürelerinde de kısıtlamaya gitti.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüs İçin Alınacak Önlemler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir