SON HABERLER

Ivermectin Türkiye’de Var Mı? İşe Yarıyor Mu?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Dünya basınında oldukça konuşulan ve tavsiye edilen ilaçlar arasında olan ivermectin covid-19 virüsüne karşı 48 saat içerisinde etkili olduğu ifade edildi. Avustralyalı bilim insanlarının yaptığı araştırma sonucu parazit öldürücü etkisine sahip olan tabletin laboratuvar ortamındaki testlerde covid-19 virüsünü 48 saat içerisinde yok ettiği gözlemlendi. Melbourne şehri Monash Üniversitesi araştırma görevlileri tarafından tek doz kullanılarak hücrelerin büyümesi engellendi.

Ivermectin Etkili Mi?

Dünyaya yayılan pandemik türde salgınlar arasına giren covid-19 için şu an tam etkili bir ilaç bulunmadığı biliniyor. Bilim insanları tarafından araştırılmaları hızla süren ilaç için birçok deney yapılıyor. Bu konuda şimdiye kadar ulaşılan en etkili ve hızlı çözüm olarak ortaya çıkan ivermectin hücrelerin büyümesini engellemek adına şimdilik kullanılabileceği yönündedir.

Ivermectin Hangi Tedavilerde Kullanılıyor?

Ivermectin ilaç olarak köpeklerde parazitlerden korunma adına kullanıldığı biliniyor. Bunun dışında bütün parazitler arasında; parazit istilası yaratan bit, nehir körlüğü, trikuriazis, uyuz, strongiloidiazis, grip, AIDS, dengue ateşli hastalığında ve tedavisinde kullanılıyor. Monash Üniversitesi Biyokimya Keşif Enstitüsü Başkanı olan Dr. Kylie Wagstaff tarafından yapılan açıklamaya göre; ilaç deneylerde bir dozluk ivermectin uygulanmış 24 saatlik bir sürede Covid-19 RNA virüslerini azaltarak 48 saatte yok ettiğini belirtti. Bu açıklamaya göre %100 etkili olmasa dahi kısa vadede ilaç çıkana kadar çözüm olarak kullanmakta fayda var gibi görünüyor.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüs İçin Alınacak Önlemler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir