SON HABERLER

Favirapir Türkiye’de Var Mı?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Favirapir Türkiye’de Var Mı?

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve küresel bir sorun haline gelen korona virüsün tedavisi hakkında Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanı Zhang Xinmin yeni bir bilgi ortaya attı. Favirapir isimli ilacın korona virüs tedavisini 11 günden 4 güne indirdiğini belirten Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi başkanının bu açıklamaları sonra Favirapir herkes tarafından araştırılmaya başlandı. 2014 yılından bu yana tüm Japon eczanelerde bulunan bu ilaç henüz Türkiye’de olmasa da koronavirüs tedavisi için oldukça belirleyici olması bekleniyor.

Favirapir Nedir?

Japonlar tarafından üretilen ve yaklaşık 7 yıldır Japonya ve bazı ülkelerde satışı yapılan Favirapir’in koronavirüs üzerinde de etkili olduğu belirlendi. Birçok kişinin ölümüne neden olan korona virüs üzerindeki etkisi nedeniyle birçok kişinin almak için araştırdığı bu ilacın herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Aslında Japonlar tarafından RNA virüsü için üretilen Favirapir korona virüs üzerindeki etkisini ile olarak ateş süresini 4 günden 2 güne indirmekle göstermektedir.

Favirapir Etki Oranı Yüzde Kaçtır?

Çin’de korona virüs nedeniyle karantina altına alınan hastaların 80 hasta üzerinden denenen Favirapir hafif düzeyde rahatsızlığı olan hastalarda %91’lik etki yarattı. Oldukça önemli olan bu oran insanlar için bir umut olurken Favirapir’in daha önce ebola salgınının tedavisinde de kullanılmıştı. Akciğer iyileşmesinde oldukça etkili olan Favirapir ağır hastalarda ise %62’lik bir iyileşme süreci izlemektedir.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir