SON HABERLER

Evimizi Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Son günlerde tüm Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü, kısa sürede oldukça fazla kişiye bulaşma özelliği taşıyor. Corona virüsü her ne kadar Çin’de ortaya çıkan bir virüs olarak bilinse de şu anda ne yazık ki tüm Dünyayı etkisi altına aldı. Bu virüsten korunmanın en iyi yolunun temizlik olduğu biliniyor. Hatta bu konuda pek çok uzman görüşü de bulunuyor. Bu nedenle dezenfekte edici ürünler oldukça fazla bir şekilde tercih ediliyor. Kişisel bakımınızı yapmanız bu virüsten korunmanız için yeterli değildir. Evinizi de en iyi şekilde dezenfekte etmelisiniz.

Ev Temizliğinde Yapılması Gerekenler

Bu virüse karşı yapacağınız şeyler evinizi havalandırmak ve temizlemektir. İlk olarak evinizdeki tozları sirkeli su ile alın. Daha sonra evinizi süpürün. Evinizi süpürdükten sonra yerleri ilk önce çamaşır suyu ile silin. Daha sonra sirkeli suyla silin. Bu sayede temizliğin etkisi artıyor.

Evinizin Havasını Temizleyin

Bu virüs doğrudan solunum yollarını hedef aldığı için evinizi temizlerken belli bir süre camlarınızı açık tutarak havalandırın. Daha sonra Bir cezve ya da küçük bir tencerenin içerisinde biraz su kaynatın. Bu suyun içerisine birkaç damla lavanta yağı ekleyin. Bu sayede havadaki mikrop ve virüsler kırılmış oluyor.

Dezenfekte Edilmesi Gerekenler Yerler

Sık sık dokunulan yerler gün içerisinde birkaç defa dezenfekte edilmelidir. Kapı kollar, prizler ve musluk başları bu yerlerden sadece bir kaçıdır. O yüzden bu kısımları günde birkaç kez dezenfekte edin.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Coronavirüs'ten Nasıl Korunabiliriz?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir