SON HABERLER

Covid-19 Aşısı Ne Durumda?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

İnsan sağlığını ciddi anlamda tehlikeye atan Covid-19 virüsünü durdurmak için birçok ülke aşı yapma çalışmalarına girişmişti. Günümüzde dünyanın birçok bölgesinde hala bu virüsle mücadele eden birçok insan hastanelerde bulunmaya devam ediyor. Eğer bir aşı bulunursa hastalar önemli ölçüde bu durumdan kurtulma şanslarını elde edecekler.

Virüse karşı aşı bulma çalışmaları çok daha fazla hız kazanırken bu alanda atılan önemli adımların olduğu da belirtiliyor. Coronavirüse karşı etkili olacağı düşünülen birtakım aşılar geliştirildi. Fakat bazı ülkelerin onay vermesiyle yapılan ilk uygulamaların tam bir netice vermesi içinse biraz zaman ihtiyaç duyuluyor.

Ülkelerin Klinik Denemeleri

Çin, geliştirmiş olduğu aşıya yönelik tam klinik denemelerin Nisan ayında gerçekleşeceğini belirtiyor. Eğer bu aşı virüs üzerinde güçlü bir etkiye sahip olursa bunun üretiminin kitlesel ölçekte de yapılacağı belirtiliyor. Öte yandan virüsten etkilenen ülkelerden biri olan İsrail de, aşı üretme konusunda bir çaba içerisine girişmişti. Fakat benzer şekilde onların da bu aşıdan tam bir klinik cevap alması için aylar sürecek bir zaman ihtiyacı var.

Öte yandan Kanada ülkesinde çalışmalar yapan Medicago firması da virüsün etkilerini insan vücudunda yok edecekleri bir aşı geliştirdiklerini belirmişti. Aşı üretme çalışmalarında bir diğer ülke olan Hollanda, Covid-19 virüsüne karşı antikor üretecek bir ilacın yapımı aşamasında oldukları ifade etmişlerdi. Tüm bu ülkelerin yanı sıra ABD, Küba ve Almanyalı bilim insanları da oldukça işlevsel olan aşılar ürettiklerini fakat net sonuçlar için biraz zaman gerektiğini belirtiyorlar.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs Dolayısıyla Kapanan Yerler 

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir