SON HABERLER
Corona-Virüsü-Tedavisi
Corona-Virüsü-Tedavisi

Corona Virüsü Tedavisi

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Tedavisi

Günümüzde binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüsünün bilinen ya da belirlenmiş olan bir tedavisi yok. Bu nedenle de hastanın genel durumu göz önüne alınarak, ona destek tedavileri uygulanıyor. Belirli bir tedavisi olmadığı için de yapılan uyarılara dikkat edilmesi son derece önemli ve gereklidir. Fakat virüsü tedavi etmek amacı ile gerekli olan tüm çalışmalar yapılıyor.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Evde Alınabilecek Önlemler

Corona virüsü kişiden kişiye kolay bir şekilde bulaştığı için evde de çeşitli önlemler almakta fayda vardır. Bunların başında evin sık sık havalandırılması gelir. Daha sonra mümkün olduğunca misafir kabul edilmemesi ve misafirliğe gidilmemesi önemlidir. Evde ortak kullanılan alanların hijyenine dikkat edilmelidir. Aynı kaptan yenilip içilmemelidir.

Corona Virüsünün Belirtileri

Corona virüsünün başlıca belirtileri, ateş, öksürük ve solunum yetmezliğidir. Her ateş ve öksürük yaşayan kişiye de bu teşhis konulamaz. Fakat erken tanı amacı ile bu şikayetleri olan kişilerin sağlık kuruluşuna müracaat etmesi gerekir.

Corona Virüsü Başkalarına Nasıl Bulaşır?

Corona virüsü riski taşıyan kişiler hapşırdığı ve öksürdüğü zaman, ağızlarından çıkan damlacıklar vesilesi ile bulaşma gerçekleşir. Bu durumda ellerini kullanan kişiler elini başka yerlere sürdüklerinde virüs artık orada olur. Virüsü bulaştırmamak için kol içine ya da mendile hapşırılması gerekir.

Corona Virüsünden Nasıl Korunulur?

Corona virüsünden korunmak bizim elimizdedir. Bu nedenle de uyulması gereken kurallara dikkat edildiği takdirde korunmak kaçınılmaz olur.
Corona virüsünden şu şekilde korunulur;

  • Kalabalık olan ortamlara mümkün olduğunca girilmemeli
  • Eller sık sık su ve sabun ile yıkanmalı
  • Kolonya ile eller dezenfekte edilmeli
  • Hijyen kurallarına dikkat edilmeli
  • Düzenli uyunmalı ve beslenmeye dikkat edilmeli
  • Sarılmaya ve tokalaşmaya ara verilmeli

Koruma kurallarına dikkat edildiği sürece riski en aza indirmiş oluruz. Bu nedenle özellikle ellerimizi düzenli olarak yıkamalı ve pis eller ile yüzümüze dokunmamamız gerekir. Göz, burun ve ağızdan kolayca virüs girebilir. Kapalı ortamların havalandırılmasına özen gösterilmelidir. Avm gibi yoğun kalabalığın olduğu ortamlarda bulunmaktan kaçınmalı ve havasız yerlerde kalmamalıyız.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  El Yapımı Dezenfektan Nasıl Yapılır?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

2 yorum

  1. Allah hepimizi korusun affetsin bizlere inşAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir