SON HABERLER
corona-virüs-neden-öldürür
corona-virüs-neden-öldürür

Corona Virüsü Neden Öldürür?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Neden Öldürür?

Dünyada hızla yayılan Corana Virüs salgının neden olduğu ölümler endişe yaratıcı hal almıştır. Grip hastalığı ile eşdeğer bir yapıda olan Corona Virüs hastalığının ölümlere yol açmasının altında, virüs hastalığı altında yatan başka hastalıkların olduğu bilim insanları tarafından önemle belirtilmektedir.
Ölüm vakalarının gerçekleştiği kişilerin daha çok akciğer hastalığı olanlar, bağışıklığı baskılayıcı rahatsızlıkları olanlar, kanser hastaları olduğu saptanmıştır. Bunun dışında yaşlılar da bu virüse mücadele edemeyen ve ölümle sonuçlanabilen gruplar arasında yer almaktadır. Bu dört grup dışında yer alan kişilere bulaşan virüsler büyük olasılıkla iyileşme göstermektedir.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Bu virüsten korunmak tıpkı bir grip hastalığından korunmayı gerektirecek tedbirleri almak gibidir. En önemli korunma şekli elbette ki ellerin sürekli hijyen bir şekilde tutmayı sağlamaktır. Alkol bazlı antiseptikler ile elleri temizlemek önem arz etmektedir.
Kalabalık mekanlarda çok fazla bulunmamaya özen göstermek, yaşam alanlarının düzenli olarak havalandırılmasını sağlamak yarar sağlamaktadır. Hapşırma, öksürme durumlarında tek kullanımlık kağıt mendillerin kullanılması, mendil yok ise kolunuzu iç kısmına hapşırarak ya da öksürerek olası virüsün hava damlacıklarına karışmasını engellemek gerekir.
Böyle anlarda maske kullanmak çok önemlidir. Sağlıklı olanların ise maske kullanmasının aksine zararı olabilmektedir. Yine enfekte olan yerlere elle teması olması durumunda ellerin ağız, burun ve gözlere temas ettirilmesi büyük önem taşımaktadır. Corona Virüsünden korunmak için bağışıklığı güçlendirici besinler tüketmek, bol bol su içmek gereklidir.

Corona Virüsünden Elma Sirkesi İle Korunmak Mümkün mü?

Corona Virüsü salgının yayılması ile birlikte İnternet üzerinde yalan yanlış pek çok bilgi aynı hızla yayılmaktadır. En fazla yayılan yalan yanlış bilgilerden biri de elma sirkesi kullanımının Corona virüsten korunmaya olumlu etki yaptığı yönündedir ki böyle bir bilgi bilimsel olarak doğru kabul edilmemektedir. Elma sirkesi ile Corona virüsün bulaşması önlenememektedir.

Corona Virüsün Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Corona Virüs korunması mümkün olan bir hastalık olmasına karşın ne yazık ki belli bir tedavi yöntemi yoktur. Corona virüs tanısı konmuş hastalarda yaşadığı şikayetlere göre rahatlatıcı yöntemler uygulanmaktadır.
Bunlar;

  • Nefes darlığı çeken hastalar için solunum desteği sağlamak
  • Ateşli vakalarda ateş düşürücü vermek

Corona Virüs hastalarında herhangi bir antibiyotik kullanımı söz konusu değildir çünkü hasta üzerinde herhangi bir olumlu etkisi görülmemektedir. Herhangi bir ilacı olmayan Corona virüs vakaları için henüz aşı da geliştirilememiştir.
​​​​

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüsü İnsandaki Belirtileri

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir