SON HABERLER
corona-virusu-tedavisi-ne-durumda
corona-virusu-tedavisi-ne-durumda

Corona Virüsü Ne Durumda?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Ne Durumda?

Şubat ayından beri virüsle alakalı olarak dünya genelinden yapılan açıklamalar sürekli bilançonun daha da arttığı yönünde ilerliyor. İlk vakanın Çin’de görülmesinden bu yana ekonomik, siyasi, turizm, sağlık, ulaştırma başta olmak üzere birçok sektörün olumsuz etkilendiği ortaya çıkmaya başladı. İlk hastanın kaybedilmesinden sonra dünya üzerindeki vakaların da sayısında artış yaşanması söz konusu oldu. Virüs Çin’den başlayarak İtalya, İran en ağır olmak üzere KKTC ve en son da Türkiye’de görüldü. Şüpheli uçuşların iptal edildiği veya kapıların kapatıldığı ülkelerde bile virüs yayılmasının önüne geçilmedi.

Corona Virüs Nasıl Yayıldı?

İlk kez ortaya çıkışından kısa bir süre sonra uçuşların iptal edilmesi bile virüsün yayılmasını önleyemedi. Virüsün yayılmasında ve oldukça kısa zaman içinde can almaya başlamasında en temel faktörün el yardımıyla bulaşması olarak gösterildi.

  • Virüs:
  • Önce eller,
  • Sonra ağız,
  • En son da solunum sistemine geçerek üremeye ve hastalığın belirtilerini yaymaya başlıyor.

Solunum ve sindirim sistemine etki etmesi kısa sürdüğü için hastanın ölüm veya diğer ciddi sonuçlara yakalanması da son derece kolay oluyor.

Türkiye’de Durum
10 Mart gecesi yapılan resmi açıklama ile virüsün Türkiye içinde de ilk resmi hastasının olduğu görüldü. Bu hastanın ismi, yeri veya diğer detayları açıklanmadı. Virüsü kapan kişinin bir hastanede güvenlik personeli olduğu şeklinde ortaya atılan bilgilerin ise doğru olup olmadığına dair bilgi paylaşımı da olmadı. Hastanın tedavi için karantinaya alındığı ve iletişime bulunduğu tüm bireylere yapılan testi negatif çıktığı da verilen resmi bilgilerde yer aldı. Bu durum panik yaşanması da beraberinde getirdi.
İran ve İtalya
Virüsün Çin’den sonra en çok etkisini gösterdiği yerler arasında ise İtalya ve İran yer alıyor. İtalya ve İran da yaşanan bu olayın nedeni ise Çin kökenli kişilerin sayısının bu ülkelerde fazla olması olarak açıklanıyor. Ölen ve yakalanan kişi sayısı artarken önlemler de çoğalıyor.

Corona Virüsünün Ekonomik Etkileri

Virüs nedeniyle havayolu firmaları başta olmak üzere birçok kurumun iflas ile yüze yüze geldiği biliniyor.
Aşının Durumu
Aşı ile alakalı henüz bir sonuç ise elde edilmedi.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Korona Virüs Video - Dünya Sağlık Örgütü

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

1 Yorum

  1. İsrail bulur ilacı kısırlaştırıcıda koyar güvenmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir