SON HABERLER
Corona-Virüsü-Nasıl-Çıktı
Corona-Virüsü-Nasıl-Çıktı

Corona Virüsü Nasıl Çıktı?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Nasıl Çıktı?

Virüsün yayılması ve hastalığa neden olduğu ile alakalı olarak ilk haberler Çin’in Vuhan kentinden geldi. Şubat ayında yaşanan ilk vakadan sonra salgına dönüşmemesi adına alınan önlemler başarılı olmakta yetersiz kaldı. Virüsün Vuhan kentinde nasıl ortaya çıktığı konusunda ise kesin bir açıklama yapılmadı. Burada bulunan canlı ve işlenmiş hayvanların satıldığı yerel pazarlarda ortaya çıktığına dair bilgiler yer almasına karşılık resmi bir açıklama ve doğrulama söz konusu olmadı. Virüsün etkisi ise tüm dünya üzerinde yaşanmaya devam eder hale geldi.

Nasıl Fark Edildi?

Virüsün Çin’de sanayi ve bilim bölgesi olarak anılan Vuhan kentinde çıkması sonucunda ülkenin ekonomisi de ciddi şekilde zarar görmeye başladı.

  • Virüsten henüz haberdar olmayan bir vatandaş:Yüksek ateş,
  • Zatürre,
  • Solunum sorunu,
  • Öksürük şikayetleri ile bir hastane gitti.

Yapılan tedaviye cevap vermeyen ve daha da kötüye giden hastanın aniden kaybedilmesinden sonra ise virüsle alakalı ciddi açıklamalar gelmeye başladı.

Acil Önlemler

Virüsün yayılımın önlenmesi adına ilk alınan önlem karantina oldu. Vuhan ve civarındaki bölgeler tamamen giriş ve çıkışın yasaklandığı karantina bölgeleri oldu. Karantinaya rağmen ise dünyadan gelen vakaların varlıkları farklı yolların aranması gerektiğine işaret etti.

Havalimanı Çözümleri

Bu nedenle havayolu ile virüsün taşınmasını engellemek adına termal kameralar ile ülkelerin giriş ve çıkışları kontrol altına alındı. Kesin bir önlem olması adına ise Çin’e yapılan ve Çin’den gelen tüm uçuşların iptal edildiği duyuruldu. Birçok firmayı iflasın eşiğine getiren bu önlem de yayılmanın azalmasına neden olmadı.

Mutasyon Olması

Virüsün farklı ülke ve ırklarda görülmeye başlaması sonucunda mutasyon durumu oluşmaya başladığına dair bilgiler yayıldı. Resmi olanlar kadar olmayan bilgilerin de varlığı bu konuda ortaya çıkan paniğin daha da fazla olmasına neden oldu.

Aşı Çalışmaları

Ortaya çıkması veya yayılmasının engellenmesi için yapılan çalışmalar kesi çözüm olmamasına karşılık genel anlama aşı çalışmalarının da kesin sonuç vermediği anlaşıldı. Şuana kadar denenmiş ve sonuca ulaşılmış bir aşının varlığı ise doğrulanmadı. Tüm hastalar ve hastalık şüphesi olanlar bu haberi bekliyor.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Koronavirüs Yeni Belirtileri

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir