SON HABERLER
Corona-Virüsü-Korunma
Corona-Virüsü-Korunma

Corona Virüsü Korunma

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Korunma

Corona virüsü, küresel olarak yayılım gösteren bir virüs olması nedeni ile birçok insanı tedirgin eden bir virüstür. Bu konu ile alakalı olarak, corona virüsünden nasıl korunacağı, corona virüsünden korunmak için alınabilecek tedbirler, corona virüsünden korunmak için neler kullanılabilir, corona virüsünden korunmak için nasıl beslenilebilir, corona virüsünden korunma yöntemleri, merak edilen konulardır.

Corona Virüsünden Nasıl Korunulur?

Corona virüsünden korunmanın birçok farklı yolu vardır. İlk olarak virüsün bulaşma ihtimali olan ortamlardan mümkün olduğu kadar uzak durulması önerilir. Toplu alanlardan ve virüsün yayılım göstereceği alanlardan uzak durulma ihtimali düşük ise veya yoksa da beslenme ve gerekli tedbirlerin alınması ile korunulur.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Alınabilecek Tedbirler

Corona virüsünden korunmak için alınabilecek tedbirler şu şekilde ifade edilebilir;

  • Corona virüsü özellikle toplu alanlarda daha çok bulaşma ihtimali gösterir. Eğer mümkünse toplu alanlardan uzak durulmalıdır.
  • Corona virüsü, bağışıklık sisteminin zayıf olduğu bünyelere daha çok etki edeceği için sağlıklı beslenmeye daha çok dikkat edilmelidir.
  • Corona virüsü, hijyen ile korunumu sağlanan bir virüstür. Bu yüzden özellikle ellerin temiz tutulup sıklıkla yıkanması, ellerin doğrudan ağız, göz veya burun gibi vücut içerisine doğrudan virüs akışına neden olabilecek kısımlardan uzak tutulması gerekir.
    Başlıca bu şekilde tedbirlerin alınması, virüsten korunmak için önemlidir.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Neler Kullanılabilir?

Corona virüsünden korunmak için, özellikle solunum yoluna dikkat etme amaçlı maskeler, temizleme oranı yüksek olan el temizleme jelleri, sabunlar kullanılır. Özellikle hijyene dikkat edilmesi gerektiği için, hijyene sebep olan her türlü malzeme olarak ifade etmek de mümkündür.

Corona Virüsünden Korunmak İçin Nasıl Beslenilir?

Corona virüsü özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan bireylere daha fazla etki edeceği için proteini yüksek besinler tercih edilmelidir. Vücut direncini artıracak kalsiyum, magnezyum açısından zengin olan besinlerin tercih edilmesi, virüsten korunmak adına oldukça önemlidir.

Corona Virüsünden Korunma Yöntemleri

Corona virüsünden korunma yöntemleri farklılık gösterir. Bağışıklık sistemi güçlendirilerek korunma olabilir, vücuda temas etmemesi sağlanarak korunabilir, önem verilen hijyen ile korunulabilir.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Kolonya ve Dezenfektan Koronavirüsten Korur mu?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir