SON HABERLER
Corona Virüsü Korunma Yolları
Corona Virüsü Korunma Yolları

Corona Virüsü Korunma Yolları

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Korunma Yolları

Corona virüsünden korunmak için dikkat edilmesi gereken noktalar söz konusudur. Bu uyarılara dikkat edildiği zaman virüsün bulaşma ihtimali azaltılmış olur.
Corona virüsü korunma yolları şu şekildedir;

  • Öksüren ya da hapşıran kişilerin ağızlarını mendil yardımı ile kapatması gerekir
  • Kalabalık ortamlara girmekten kaçınılmalıdır
  • Sarılmaktan ve tokalaşmadan uzak durulmalıdır
  • Eller sık sık yıkanmalıdır
  • Antiseptikler ile düzenli temizlik sağlanmalıdır
  • Beslenmeye ve uyku düzenine dikkat edilmelidir

 

Eller, virüsün bulaşmaması adına en çok özen gösterilmesi gereken organdır. Pis eller ile yüze asla dokunulmamalı ve başkaları ile temas etmekten kaçınılmalıdır. Ayrıca kapalı ortamlarda bulunulması gerekiyor ise, o ortamlar da sık sık havalandırma işlemi yapılması önemli ve gereklidir.

Corona Virüsü Nasıl Bulaşıyor?

Kişilerin solunumunda enfeksiyon oluşturan corona virüsü, öksürük ve hapşırma gibi yollar ile bulaşıyor. Çünkü kişi öksürdüğü zaman ağzından su damlacıkları dışarıya çıkabilir. Bu damlacıklara temas edildiği durumda da virüsün bulaşma riski söz konusu oluyor.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Başlıca corona virüsün belirtileri, öksürük, solunumda sıkıntı ve yüksek ateştir. Eğer bu şikayetlere sahip olan kişiler var ise bir an önce sağlık kuruluşlarına başvuruda bulunmalıdır. İlerleyen vakalar, solumun güçlüğü ile karşılaşır.

Corona Virüsü İçin Evde Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Mümkün olduğunca misafirliğe gidilmemeli ve misafirin eve kabul edilmemesi önemlidir. Çünkü dışarıdan eve virüs girip girmeyeceğini bilemeyiz. Ayrıca evde sürekli havalandırma yapılması gerekir. Ev içinde ortak kullanılan alanlarda maske takılarak önlem alınabilir. Banyo, tuvalet gibi alanlar sürekli temizlenmelidir. Aynı tabaktan yemek yenmemeli, aynı bardaktan su içilmemelidir. Eşyalar evdeki diğer üyeler ile birlikte kullanılmamalı.

Corona Virüsünün Tedavisi Mümkün Mü?

Corona virüsünün şuan için bilinen bir tedavisi yok. Bu nedenle virüs şikayetleri olan hastalara gerekli olan testler yapıldıktan sonra, hastayı destekleyici tedaviler yapılır. Henüz binlerce ölümün olmasına rağmen geliştirilmiş olan bir aşısı da yok. Bu virüsü tedavi etmek amacı ile çalışmalar yapılsa da henüz net bir sonuca ulaşılamadı. Bu nedenle herkes uyarıları dikkate almalı ve uymalıdır.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Corona Virüs İçin Alınacak Önlemler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir