SON HABERLER
corona-virüs-etkileri
corona-virüs-etkileri

Corona Virüsü Etkileri

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Corona Virüsü Etkileri

Corona virüsü için birçok belirtiler bulunmaktadır. Her geçen gün dünya üzerinde etkileri oldukça fazlalaşmaktadır. Corona virüsü sebebiyle 4 bine yakın insan hayatını kaybetmiştir. Dünya üzerinde Corona virüsü 113 bin kişinin üzerinde görülmüş ve komşu ülkelerde yayılması muhtemelen olarak görülmüştür.
Durum böyle olunca da insanlar konu hakkında bilgilenmek istemektedir. Çünkü Corona virüsünün yayılma süreci oldukça basittir. Ancak bunun için birçok korunma yöntemi bulunmaktadır. Peki, Corona virüsüne yakalandığımızı nasıl anlayacağız? Şimdi tüm detaylarıyla virüsün hayatımıza girişini ve etkilerinden bahsedelim.

Corona Virüs Bulaşıcı Mıdır ve Nasıl Bulaşır?

Dünya olarak Corona virüsü insanları büyük alarma geçirmiştir. Salgın hastalık olarak nitelendirilen bu virüs, insandan insana çok rahat bir şekilde geçebilmekle birlikte, insanları ölüme sürüklemektedir. Bu yüzden insanların büyük tedbir alması gerekmektedir.
Corona virüsünün birçok çeşitte tipleri vardır. Bunun en büyük tehlikelisi, enfeksiyona yol açan virüstür. Çok azı ise insanlar üzerinden bulaşandır. Corona virüsü insandan insana geçmiş ise, çok hafif bir soğuk algınlığı ile atlatabilmektedir.

Corana Virüsü Etkileri ve Belirtileri Nelerdir?

İnsanlarda belirti açısından birçok etkiye sebep olmaktadır.

İşte Corona Virüsü etkileri;

  • İştahsızlık,
  • Yüksek ateş,
  • Orantısız kilo kaybı,
  • Halsizlik,
  • Ağır grip, şeklinde ifade edilebilir.

Bununla birlikte bu belirtiler insanlar üzerinde de artmaya devam etmektedir. İlk olarak Çin ülkesinin Wuhan kentinde meydana gelmiş ve dünya üzerinden rahat bir şekilde yayılma göstermektedir. İnsanalar bu konuda oldukça fazla tedirgin olmaktadır. Bu yüzden kendimizce yeterli önlemi öncelikle kendimiz almalıyız.
Ardından fazla yakınlaşmalardan uzak durmalı ve sık sık temizliğe yönelmeliyiz. Kendimizi hasta veya en ufak şekilde halsiz hissettiğimizde mutlaka en yakın sağlık kurumuna giderek, sık sık kontrol ettirmeliyiz. Bu sayede daha fazla hastalığın çıkmasını önleyerek, sağlığımızı koruyabiliriz.
Ayrıca buna ek olarak Corona virüsünün bulaştığı kişilerde zatürre ve böbrek yetmezliği gibi sorunlarda ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple özellikle ileri yaş kişiler daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Eğer sizlerde bu virüsün etkilerini hissediyorsanız mutlaka en yakın sağlık kurumuna gitmelisiniz.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Korona Virüsü Ölümcül Mü?

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir