SON HABERLER

Arabamızı Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz?

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.

Coronavirüs günümüzde birçok insanı etkisi altına aldı ve görüyoruz ki almaya da devam ediyor. Dolayısıyla insanlar bu konuda ki tedbirleri daha da arttırmalıdır. Kişisel olan tüm eşyaların ayrı ayrı dezenfekte edilmesiyle birlikte, otomobiller ve toplu taşıma araçları da ayrıca dezenfekte edilmelidir.

Normal zamanda bindiğimiz araçların oldukça bakteri barındırdığını hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla bu alanları ayrı bir özen göstererek, ayrı bir iç temizlik işlemi uygulamalıyız.

Coronavirüs ve Araç Dezenfekte Uygulaması

Coronavirüs tüm dünyayı çok rahatlıkla sarmış durumdadır. Bakteriler ve diğer tüm virüs tipleri, kalabalık ortamlarda kolay yayılabilmektedir. Özellikle başta toplu taşımalar olmak üzere, bu konudan özel araçlar da nasibini almaktadır. Buna ek olarak da taksiler, okul ve personel servisleri de ayrıca dezenfekte yapılmalıdır.

Araç İçi Dezenfekte İşlemi

Başta halı ve koltuk gibi kumaş cinsi olan kısımlar bizzat ilaçlanmalıdır. Bakteriler bu alanlarda yaşamaya çok daha müsaittir. Ayrıca bunun dışında da araç içinde ki bu detaylar sık sık dezenfekte edilmelidir.

Elle temas edilen birçok nokta da ayrıca ilaçlanmalıdır. Torpido gözü ve kapı içleri mümkün mertebe sık sık ilaçlanmalıdır. Araç içinde direksiyon simidini sık sık kullanıyoruz. Bunun için gün aşırı temizlenmelidir. Son olarak unutmaması gereken diğer bir kısım ise, bagaj yerleridir. Bagaj içine gün içinde sık sık eşyalar koyabiliyoruz. Dolayısıyla mutlaka dezenfekte yapılmalıdır.

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var?

Koronavirüs Vaka Haritası
için lütfen tıklayınız.

PAYLAŞALIM, BİLİNÇLENDİRELİM!
LÜTFEN DİKKAT!  Coronovirüs ve Toplu Taşıma (Riskler

Yazar: Korona'ya Savaş!

Bu internet sitesi Koronavirüsü - nCov19 ile mücadele için açılmıştır. İnternet sitemizde vaka haritasını, korunma yollarını ve güncel bilgileri bulabilirsiniz. Yazı altına yapacağınız bilgilendirici yorumlar çok önemlidir. Lütfen paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın!

Okumadan Geçme!

Koronavirüs Yeni Belirtileri

Hangi ülkede kaç vaka, kaç ölüm var? Koronavirüs Vaka Haritası için lütfen tıklayınız.Koronavirüs Çin’in Wuhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir